Цікавинки для літнього читання

опубліковано 10 серп. 2020 р., 02:10 Tatyana Yakushko   [ оновлено 10 серп. 2020 р., 02:28 ]

 

Турбаніст, Д. С.  Найвизначніші винаходи [Текст] / Д. С. Турбаніст ; [Д. С. Турбаніст]. – Київ : Кристал Бук, 2020. – 48 с. : іл. – (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія). – Авт. вказаний над вих. дан. – ISBN 966-987-166-4.
Хто винайшов папір? Коли з’явилося перше колесо? Де виникла писемність? На всі ці та інші запитання ви знайдете відповіді в нашій книжці. Кожен її розділ присвячено одному з видатних винаходів, що назавжди змінили життя людства. Юні читачі дізнаються багато нового та доповнюють скарбничку своїх знань цікавими фактами. Яскраві ілюстрації допоможуть поринути у світ дивовижних відкриттів.


.

Мірошниченко, С. А.  Цікава наука [Текст] / С. А. Мірошниченко ; [С. А. Мірошниченко ; пер. із рос. О. В. Зав‘язкін]. – Київ : Кристал Бук, 2019. – 160 с. : іл. – (Велика книжка). – Авт. вказаний над вих. дан. – ISBN 966-987-140-4.

Усе, що створює людина, усе, чим вона живе, так чи інакше пов’язане з точними та природничими науками. Ця книжка допоможе хлопчикам і дівчаткам одержати нові знання з математики, фізики, хімії та біології людини. Яскраві ілюстрації, популярний виклад матеріалу, тематичні запитання, досліди, фокуси, вікторини — що ще треба для захопливого домашнього навчання?! Переконайтесь, що наука може бути надзвичайно цікавою! Адресовано допитливим хлопчикам і дівчаткам, а також їхнім дбайливим батькам.

Тихий, В. О.  Що читати: знайомство з non-fiction [Текст] / В. О. Тихий. – Київ : Дух і Літера, 2017. – 104 с. – ISBN 966-378-499-1.

У брошурі зібрані короткі огляди книг категорії «нонфікшн», які вийшли друком останніми роками в Україні, а також деяких опублікованих за кордоном книг. У кожному огляді дається коротка характеристика видання і стислий виклад основних розділів, які автор вважає цікавими і актуальними для українського читача. Цією брошурою автор і видавництво намагаються показати розмаїття та інтелектуальне багатство літератури «нон-фікшн», яка користується величезною популярністю серед читачів у всьому світі та займає все значніше місце на полицях українських книгарень

 

Крістіан, Д.  Велика історія всього [Текст] / Д. Крістіан ; пер. з англ. І. Ємельянова. – Київ : Наш формат, 2019. – 336 с. – ISBN 617-7730-59-9.

Ми можемо з дивовижною точністю визначити, що приховано за мільярди світлових років від Землі і що відбувалося мільярди років тому. Але що більше ми дізнаємося про Всесвіт, то більше невідомого з’являється. Що трапилося під час Великого вибуху? Чому вимерли динозаври? Як зародилося розумне життя і чому зараз ми живемо в епоху глобалізації? Девід Крістіан є одним з теоретиків комплексної дисципліни — Великої історії, яка пояснює виникнення всього за допомогою фізики, біології, археології, соціології, економіки та інших наук. Книжка для всіх, хто цікавиться наукою, історією Всесвіту та еволюційними процесами на Землі.


Реворт, К.  Економіка пончика. Як економісти ХХІ століття бачать світ [Текст] / К. Реворт ; пер. з англ. Д. Кожедуб. – Київ : Наш формат, 2019. – 296 с. – ISBN 617-7730-89-6.

Сучасний світ досягнув надзвичайного прогресу. Однак великі проблеми, що загрожують добробуту людей, нікуди не зникли. На жаль, нинішнє економічне мислення цього не враховує, тому його потрібно трансформувати відповідно до реалій XXI століття. У цьому переконана дослідниця Кейт Реворт, яка висунула нову економічну теорію, відому як… «економіка пончика». Що ховається за такою яскравою назвою? Чому варто не ганятися за ВВП, а жити збалансовано? Як змістити акцент зі зростання економіки на процвітання людства?
Для економістів, політиків, суспільних діячів, всіх, хто хоче подолати нерівність та націлений на сталий розвиток

 

Левін, В.  Проста фізика. Від атомного ядра до межі Всесвіту [Текст] / В. Левін, В. Гольдштейн ; пер. з англ. Т. Сахно. – Київ : Наш формат, 2019. – 296 с. – ISBN 617-7730-11-7.

Предмет, який падає на землю, трішки притягує до себе планету. У ліфті ви стрімко втрачаєте та набираєте кілограми. Коли лежите, ваш зріст більший. І чому ви досі цього не знали? Професор Волтер Левін, популяризатор фізики і талановитий викладач, не втомлюватиме вас теоріями та формулами, а проведе далі — у світ експерименту. З ним ви наново відкриєте закони Ньютона, ефект Доплера і рівняння Бернуллі та нарешті зрозумієте різницю між вагою і масою.
Книжка для широкого кола читачів, для всіх, хто хоче закохатись у фізику та зрозуміти навколишній світ.

Волтер Левін і Воррен Ґольдштейн ставлять за мету показати людям красу та вишуканість фізики, а не математичні подробиці. Перед вами розкриються неймовірні дива фізики, завдяки яким ми живемо, але яких зовсім не помічаємо в побуті. Усе це приправлено гумором, особистими переживаннями та неймовірними дослідами.

 

Дудна, Д.  Зламати ДНК. Редагування генома та контроль над еволюцією [Текст] / Д. Дудна, С. Стернберг ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ : Наш формат, 2019. – 296 с. – ISBN 617-7730-53-7.

Кожної секунди людина зазнає приблизно мільйон різноманітних мутацій. А що як науковцям удалося взяти контроль над небезпечними змінами в організмі? За допомогою редагування геному вчені можуть запобігати хворобам, викорінювати збудників смертельних захворювань і відроджувати вимерлі види тварин. Нині наука стоїть на межі нової доби генної інженерії, яка упродовж наступних років підвищить урожаї, зробить худобу здоровішою, а продукти — поживнішими. Та яку потенційну небезпеку закладено в редагуванні генетичного коду й чи зможемо ми використовувати цей інструмент лише на користь людству? Книжкa для вcix, xтo цiкaвитьcя нaукoю, зaxoплюєтьcя нaукпoп лiтepaтуpoю, а також слідкує за розвитком генної інженерії.У цій книжці біохіміки Дженніфер Дудна та Семюел Стернберґ розповідають захопливу історію винайдення прогресивної біотехнології, здатної змінювати генетичний код, який визначає долю кожної живої істоти на планеті, зокрема й людини.

 

Турбаніст, Д. С.  Тіло людини [Текст] / Д. С. Турбаніст ; [Д. С. Турбаніст]. – Київ : Кристал Бук, 2020. – 48 с. : іл. – (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія). – Авт. вказаний над вих. дан. – ISBN 966-987-168-8.

Наша книжка просто і доступно розповість про будову тіла людини, призначення скелета, м’язів і внутрішніх органів. Невеликі, але місткі тексти з безліччю цікавих фактів допоможуть зрозуміти, як функціонує ця складна і гармонійна система, а барвисті ілюстрації дозволять поглянути на організм із середини. Видання, у якому розкрито секрети людського тіла, зможе зацікавити не тільки підлітків. Воно стане в пригоді й дорослим читачам, які бажають знати більше, ніж пропонує шкільний курс анатомії.

 

Завязкин, О. В.  Артиллерийское и ракетное вооружение [Текст] / О. В. Завязкин ; [О. В. Завязкин]. – Київ : Кристал Бук, 2019. – 48 с. : ил. – (Мир вокруг нас. Фотоэнциклопедия). – Авт. указан над вых. дан. – ISBN 966-987-120-6.

Артиллерию не зря называют богиней войны. Ведь именно крупнокалиберные орудия обеспечивают огневую поддержку, которая зачастую оказывает решающее влияние на исход сражения. На страницах нашей энциклопедии собрана информация о тактико-технических характеристиках отдельных пушек и гаубиц, ракетных и зенитно-ракетных комплексов, реактивных систем залпового огня. Мощь этих видов вооружения отображают размещенные в книге фотоиллюстрации. Яркое красочное издание может стать отличным подарком или занять достойное место в вашей библиотеке. Книга адресована юным читателям и их родителям.

 

Афонін, М. Є.  Потяги [Текст] / М. Є. Афонін ; [М. Є. Афонін ; пер. із рос. Д. С. Турбаніст]. – Київ : Кристал Бук, 2020. – 48 с. : іл. – (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія). – Авт. вказаний над вих. дан. – ISBN 966-936-916-1.

Відколи перший потяг вирушив у путь, минуло близько двох століть. За цей час локомотиви стали потужнішими, а вагони — більш комфортними. Якщо на початку XIX ст. люди з побоюванням і скепсисом позирали на перші паротяги, що під’їжджали до станції, то сьогодні важко знайти людину, яка хоча б раз у житті не подорожувала поїздом. Ця енциклопедія познайомить вас із сучасними потягами, побудованими за останні десятиліття.

Книжку адресовано допитливим дітям і дорослим.

Comments