Музеї онлайн

Google Art Project - віртуальні музеї світу.
Надає можливість помилуватися деталізованими фотографіями понад 30 тис. творів мистецтва з 151 музею сорока країн світу. 46 картин, розміщених на сайті проекту, мають розширеня понад 1 гігапікселей, що дозволяє не виходячи з дому досконально вивчити манеру письма художника.

  Музеї Європи

 

  Австрія

  Музей історії мистецтв (Відень)

  Художньо-історичний музей у Відні є одним з найбільших і знаменитих музеїв у світі. У його колекціях мистецтво з часів Стародавнього Єгипту до кінця XVIII ст.

  Галерея Альбертина (Відень)

   
  Музей розташований у палаці ерцгерцога Альбрехта в центрі Відня. У ньому зберігається одне з найбільших світових зібрань графіки (близько 65 000 малюнків і більше одного мільйона творів друкованої графіки).


  Галерея Бельведер 
  (Відень)
   
   
   
   
  Художній музей у віденському палаці Бельведер. У його колекцію входять живописні твори багатьох епох, від Середньовіччя і бароко до XXI століття. Основна експозиція присвячена австрійським художникам епохи Fin de siècle і югендстилю.

  Музей сучасного мистецтва (Відень)
   
   
  Музей сучасного мистецтва в Музейному кварталі приділяє особливу увагу мистецтву XX і XXI століть. Роботи Енді Уорхола, Класа Ольденбурга, Пабло Пікассо, Йоко Оно, Гюнтера Бруса і Герхарда Ріхтера.
  Колекція включає в себе близько 9000 творів: картини, скульптури, інсталяції, малюнки, графіки, фотографії, відео, фільми, архітектурні моделі та меблі.

  Палац Лихтенштейн (Відень)
   
   
  Представлені експозиції княжих колекцій, зібраних за часів епох бідермайер і класицизму. Щорічна «Довга ніч музеїв", яка за традицією проводиться на початку жовтня, дарує унікальну можливість відвідати палац Ліхтенштейн без попереднього запису.
   
   
   
  Колекції природних експонатів Габсбургів. В 39 залах представлені знамениті й унікальні експонати рослин і тварин.

  Музей етнології (Відень)


  Музей барокко (Зальцбург)


  Балканські країни
   
   
   
  Присвячений виключно візантійській культурі і мистецтву. Його колекція містить безліч скульптур, фресок, мозаїк, монет, артефактів і православних ікон XIV-XVIII ст.

   
   
  Постійна експозиція музею представлена художніми роботами XIX-XX століть. Головний зал присвячений пост-візантійського живопису представників так званої крітської школи. Другий поверх присвячений творчості сучасних грецьких художників. Його відрізняє експериментальність, інноваційність техніки та оригінальність сюжету. Особливий інтерес викликають роботи Константіноса, Партеніса і Малеаса, яких вважають представниками грецького модерну.  Етнологічний музей Фракії (Александруполіс)


  Заснований в 1973 р. і його основна місія - забезпечити великий і всебічний погляд на болгарську історію з давнини до наших днів. Зберігає понад 500 тисяч експонатів і є одним з найбільших музеїв на Балканах.

  Музеї Варни


   
  Є найстарішим словенським музейним закладом. У музеї є шість спеціалізованих відділень, володіє статусом дослідної установи і бере активну участь в проведенні деяких науково-дослідних програм, метою яких є детальне вивчення словенського культурної спадщини.

   
   
  Національна галерея Словенії містить найбільшу колекцію візуальних мистецтв в період пізнього середньовіччя до початку ХХ століття.
   


  Експонати музею розповідають про історію Хорватії, починаючи з часів Середньовіччя і закінчуючи нашим часом. Тут можна побачити мальовничу військову форму і різноманітні сигнальні прапорці, розповідається про історію боротьби з Оттоманською імперією. На території музею розмістилася бібліотека.

   
   
  Сьогодні музей може показати відвідувачам понад 400 тисяч експонатів, які зібрані з усієї території Хорватії. Всі експонати розміщені у відповідних відділах: доісторичному, єгипетському, античному і середньовічному. У музеї виділена окрема експозиція, яка присвячена монетам і медалям. У колекції монет можна побачити візантійські, римські, кельтськігрецькі і сучасні експонати. Розташована поруч бібліотека включає більше 45 000 томів.

   
   
  Музей має 80 тисяч експонатів, з яких виставлено тільки 2,8 тис. предметів. Хорватську культуру представляють прикраси зі срібла та золота, музичні інструменти, розкішна вишивка, предмети обстановки, кухонне начиння, знаряддя, красиві розшиті золотом жіночі костюми, а також церемоніальний чоловічий одяг.


   
   
  Експозиція займає кілька поверхів. У числі експонатів єврейська рукописна книга «Сараєвська Хаггада» Sarajevo Haggadah»), створена в другій половині XIV століття в Іспанії. Внутрішній дворик при будівлі зайнятий маленьким ботанічним садом, серед рослин якого можна побачити середньовічні надгробки-стели - стеччі (stećci).


  Країни Бенілюксу

   
   
   
  В музеї є художня колекція (картини, скульптури і декоративне мистецтво, мистецтво країн Азії), історична колекція (археологічні артефакти, картини, скульптури, одяг) і зібрання малюнків, гравюр і фотографій. Основу художньої колекції складають численні роботи голландських майстрів XV-XIX століть, зокрема, представлені відомі майстри XVII століття, в першу чергу, Рембрандт, Вермеєр і Хальс, а також де Хох, Стен, Рейсдаль, ван дер Гельст, ван Скорел та інші. В даний час реставрується (до 2013 року).
   
   
   
  Картинна галерея з невеликим, але добірним зібранням полотен голландських художників «золотого століття» - Йоганнеса Вермеєра, Рембрандта ван Рейна, Яна Стіна, Паулюса Поттера і Франса Халса. Також виставлені декілька робіт Гольбейна Молодшого.
   
   
   
   
  Вся експозиція музею впорядкована на шість розділів: «Єгипет» - займає перший поверх, «Рим», «Греція», «Етруски», «Близький Схід» - розташовані на другому поверсі, «Ранні Нідерланди» - 3 поверх. Унікальністю оформлення експозицій є наявність історичних персонажів, т.з. «гіди з минулого». Іноді це боги, іноді видатні персони тих часів, а іноді і звичайні громадяни Римської імперії. Такі «гіди» розташовуються в спеціально сконструйованому для них інтер'єрі, в якому відтворені моделі житлових приміщень, архітектурні і пейзажні картини. На додаток до всього їх розповідь супроводжується звуковими фрагментами, що рухаються світловими силуетами на стінах і інтерактивними комп'ютерними програмами.
   
  Музей тропіків (Амстердам)
   
   
  Знайомить з життям в тропічних і субтропічних регіонів Землі: Індії, Південно-Східної Азії та Південної Америці. У музеї досконально відтворений колорит цих місць: хатини тубільців, східні базари та навіть місцеві запахи і звуки.   
   
  У Міському музеї представлені всі відомі напрямки сучасного мистецтва. Це і класичний модернізм (Пабло Пікассо, Клод Моне, П'єр-Огюст Ренуар, Поль Сезанн, Василь Кандинський, Марк Шагал), художні групи «Стиль» (Піт Мондріан, Тео ван Дусбург, Герріт Рітвельда) і КОБРА. Казимир Малевич представлений 29 роботами. У зібраннях Міського музею є німецькі експресіоністи, американський поп-арт, відеоарт (Пек Нам Джун, Брюс Науман), Арте повера і інші сучасні художники.
   
  Представлено незвичне зібрання меблів роботи Джеррі Рітвелда, картини місцевих художників, у тому числі прославлених Яна ван Скорел і Блумберга. Діє виставка робіт художників XX століття, в тому числі Піка Коха і Діка Бруна. Тематики виставок різняться від типових до незвичайних: від історичних і художніх виставок до демонстрацій, присвячених моді та історичному костюму.

  Музей Африки (Берх-эн-Дал)

  Музей Ван Гога (Амстердам)


   
   
  Художній музей заснований в 1798 році і входить в число найстаровинніших музеїв Бельгії, славиться різноманітністю мальовничій колекції, що охоплює період від Середньовіччя до початку XX століття.
   
   
   
  Музей серебра (Антверпен)
   
   

  Iсторичний, археологічний і художній музей у столиці Люксембургу призначений для показу творів мистецтва і артефактів з усіх епох люксембурзької історії; значний культурний осередок країни.
   

  Велика
  частина експонатів створена живописцями, фотографами, дизайнерами, художниками-графіками і архітекторами Люксембургу та сусідніх країн. В даний час в музеї знаходяться близько 230 творів мистецтва більш ніж 100 художників.
   
   
  Великобританiя
   
   
   
   
   
  Є одним з найбільших музеїв світу за всю людську історію. Зібрання Британського музею налічують понад тринадцять мільйонів експонатів з усіх континентів, що ілюструють і документують історію культури з самого початку цивілізації і до сьогоднішніх днів (Древній Єгипет і Нубія, Стародавній Схід, Східна і Південна Азія, Африка, Месоамерика, Океанія, Давня Греція та Стародавній Рим, Великобританія і Континентальна Європа, Графіка і гравюра). Музей спочатку замислювався як зібрання старожитностей Античної Греції і Стародавнього Риму. Разом з археологічними знахідками і предметами мистецтва, які звозили в Лондон з усіх куточків колоніальні агенти Британської імперії, музей поповнювався малюнками, гравюрами, медалями, монетами і книгами різних епох. Це і сучасні шедеври, і нагадування про ті народи, які пішли в далеке минуле: греків, ассірійців, ацтеках, древніх китайців і індусів. Одним з головних скарбів музею є бібліотека, найбільша у Великобританії. У XX столітті до бібліотеки надійшли найдавніші друковані книги і буддистські рукописи з Дуньхуана, Синайський кодекс з Ленінграду і виняткова по повноті колекція гебраістичних текстів.
   
   
   
  Найбільша галерея в світі, містить більше 2000 зразків західноєвропейського живопису XIII - початку XX століття з кожної важливої епохи в історії мистецтва. У Лондонській галереї представлені роботи таких великих художників як: Джотто, Мікельанжело, Веласкеса, Леонардо да Вінчі, Тиціана, Ван Гога, Родена, Рафаеля, Ван Дейка і інших визначних творців.
   
  Галерея Тейт (Лондон, Ливерпуль)
   
  Державний національний музей в Лондоні, який зберігає понад шістдесят тисяч творів мистецтва: живопис, скульптура, малюнки, гравюри. Ділиться на дві частини: Британська галерея Тейт (Tate Britain) або стара галерея Тейт, що представляє собою зібрання англійського живопису XVI-XIX ст. і зарубіжного мистецтва XIX в., і Сучасна галерея Тейт (Tate Modern) - європейське і американське мистецтво з 1900 по теперішній час.
  Сучасна галерея Тейт відійшла від традиційного розміщення творів в хронологічному порядку. Колекція складається з чотирьох великих розділів: «Натюрморт, предмет, реальне життя», «Пейзаж і навколишнє середовище», «Історична живопис», «Оголена натура, дія, тіло». Автори експозиції з'єднують різні напрямки: роботи старих майстрів із сучасними, живопис і скульптуру з фотографіями та відео. У галереї проводиться багато тимчасових виставок сучасних художників.
   
   
  Найбільше у світі зібрання зображень людей з часів пізнього Середньовіччя до наших днів. На виставці представлено понад 1400 портретів чоловіків і жінок, які вплинули на історію та культуру Великобританії.
   
   
   
  Один з кращих музеїв мистецтва і дизайну в світі, неперевершені за різноманітністю колекції. Експозиція складається з відділу декоративного мистецтва та відділу наук. Загальна протяжність експозиції, розташованої на шести рівнях, - 11 км. На першому рівні - колекції декоративно-прикладного мистецтва Азії і мусульманських країн, а також вироби європейських майстрів Середньовіччя та епохи Відродження. На другому і четвертому рівнях - зали британського мистецтва. Третій рівень - мистецтво XX ст., Вироби зі срібла та металу, зброї і прикрас; в північно-східній частині - колекція текстилю - Двір костюму. Скло і кераміка на четвертому і шостому рівнях. У північно-західній частині будівлі, в крилі Генрі Коула, колекція архітектора Франка Ллойда Райта -, а також колекція акварелей і портретних мініатюр.
   
   
   
  Найважливіша в світі колекція, присвячена морській історії Англії. Ця колекція налічує близько двох мільйонів різноманітних експонатів: полотна британських і голландських художників-мариністів, велику колекцію карт, манускриптів, моделей і схем будівництва кораблів, військову форму, медалі та інші предмети морської справи. У колекції Національного морського музею знаходяться експонати, які були вивезені з Німеччини після закінчення Другої світової війни, - кілька картин і моделі кораблів. У будівлі музею знаходиться і широка (сто тисяч примірників) Бібліотека довідкової літератури з історії мореплавання, що включає в себе унікальні екземпляри 15 століття.
   
     У галереї представлена ​​багата колекція європейського живопису і скульптури, яка охоплює значний період, починаючи з епохи Відродження і до епохи постімпресіонізму, і включає в себе полотна Вермеєра, Рубенса, Тиціана, Тінторетто, Ван Дейка, Ель Греко, Рембрандта, Ватто, Гейнсборо, Моне , Гогена, Піссаро, Сезанна та інших великих художників.
   
  Музей археології, природної історії і антропології в складі Манчестерського університету, один з найбільших університетських музеїв Великобританії. Створений в 1867 році на основі музейного зібрання Манчестерської спілки природознавства. Музейний фонд станом на 2010 рік - близько 6000 експонатів.

   
  Mузей Фітцуільяма вважається одним з гідних музеїв Великобританії. У картинній галереї зберігаються полотна і графіка європейських майстрів XIII-XX століть, в тому числі роботи таких майстрів, як Тіціан, Веронезе, Рубенс, Ван Дейк, Дега, Моне, Сезанн, Ренуар, Пікассо та інших. Перлиною зібрання музею є авторська копія картини Тиціана «Тарквіній і Лукреція». Крім великої живописної колекції в музеї на експозиції знаходяться давньогрецькі та римські предмети мистецтва, малюнки, монети. Також музей має прекрасну колекцією кераміки корейських майстрів, яка є кращою в світі з тих, що знаходяться поза межами Кореї. Зібрання музею розділена на п'ять відділень: стародавнє мистецтво, прикладне мистецтво, монети та медалі, рукописи і книги, живопис і графіка.  Музей археології і антропології (Кембридж)

  Галерея Саатчі (Лондон)
  Галерея сучасного мистецтва. Колекція Саатчі, і, отже, експозиції галереї, пройшли через певні фази розвитку, - починаючи з художників США і течії мінімалізму, перейшовши до руху «Молоді британські художники» на чолі з Деміеном Херстом, потім виключно живопис, а потім знову сучасне мистецтво Америки - вискавка «США сьогодні» в Королівській Академії в Лондоні. У 2008 році - виставка сучасного мистецтва Китаю, якою відкрився новий виставковий зал галереї, що розташувався в резиденції герцога Йоркського.


   
  Найбільше в Угорщині зібрання творів зарубіжного образотворчого мистецтваМузей розділений на 8 секцій: Єгипетське мистецтво, Античність, Скульптура епохи Бароко, Старі майстри, Малюнки і гравюри, Майстри 19 століття, Майстри XX століття і Сучасна скульптура. Найбільш великі імена асоціюються зі старими майстрами - Тьєполо, Тінторетто, Веронезе, Тіціан, Рафаель, Ван Дейк, Брюгель, Рембрандт, Рубенс, Хальс, Хогарт, Дюрер, Кранах, Гольбейн, Гойя, Веласкес, Ель Греко та іншими живописцями, роботи яких розміщені в музеї. Серед французьких художників XIX століття найкраще представлені Делакруа, Коро і Мане.
   


  Один з провідних художніх музеїв Угорщини, що володіє великою колекцією угорського мистецтва від Середніх віків і до ХХ століття. В експозиції галереї зібрані роботи виключно угорських художників або що створені на території Угорщини. Колекція Угорської національної галереї, яка налічує понад 100 000 творів мистецтва, займає три крила Королівського палацу і розташувалася на кількох поверхах палацу.

  Етнографічний музей (Будапешт)
  У музеї зберігаються унікальні твори угорського та європейського мистецтва з XVI століття до сучасності: скляні вироби, кераміка фабрики «Жолнаї», предмети текстилю, одягу (оксамит, парча, шерсть, мережива, шкіра), бронза, фарфор, музичні інструменти, дерев'яні різьблені дошки для набивання тканин, ювелірні вироби, столові прилади, годинник, фамільні скарби родини Естерхазі. У філії Музею прикладного мистецтва у Палаці-музеї Надьтетень розмістилася експозиція меблів різних епох, країн та стилів.

  Будапештський історичний музей
   
  Визнане європейське зібрання творів образотворчого мистецтва та предметів культурно-історичної значимості в Мюнхені. Експозиція першого поверху музею розповідає про історію культури і мистецтва Баварії та південної Німеччини від Середніх віків до сучасності. На другому поверсі музею розмістилися спеціалізовані колекції порцеляни, художніх виробів зі слонової кістки, золота і срібла, годинників, текстилю, інкрустацій по дереву (інтарсія) і вітражного мистецтва. На цокольному поверсі розташовані експонати, що розповідають про сільське життя. Особливу популярність здобула найбільша в світі колекція скульптурних зображень біблійної різдвяної сцени з яслами в хліві - так званих «різдвяних вертепів».  Постійна виставка музею включає більше 8000 історичних експонатів, що розповідають про осіб, події, ідеях і процесах в майже двохтисячолітньої німецької історії: від першого століття до н. е.. і до нинішніх днів.
   
   

  Державна галерея (Штутгарт)

   
  Колекція охоплює історію європейського мистецтва з 14 по 20 століття, а також американського авангарду після 1945 року. Тут представлені різні художні епохи та стильові течії. Крім цього представлені в галереї жанри мистецтва - живопис, скульптура, малюнок, графічне зображення та мистецтво фотографії показують різноманітність художніх технік. Цікавим для дослідників є 4 архіви з багатим фондом в листах, книгах і багатьох інших документах. Тут представлені твори багатьох відомих майстрів, таких як Пікассо, Бекману, Шлеммер та інших.

   
  Зібрані роботи всесвітньо відомих німецьких художників, включаючи найбільше в світі зібрання полотен Августа Маке. Одна з найважливіших цілей боннського музею - не енциклопедичне відтворення історії німецької живопису, а концентрація на порівняно невеликій групі видатних діячів мистецтва і придбання цілих циклів їх творів.

  Державний етнологічний музей (Мюнхен)   
   
   
   
  Один з двох найбільших німецьких військових музеїв, що знаходиться в Дрездені, є спеціалізованим музеєм, що представляє розвиток військової техніки в німецькомовних країнах, починаючи з «самого початку» і до теперішнього часу. У музеї налічується більше одного мільйона експонатів, починаючи від гудзиків і знаків відмінності, і закінчуючи важкою бронетехнікою і авіацією.
   
   
  Ірландія  Серед колекцій національного музею - золоті доісторичні коштовності; кельтські вбрання; численні ранні християнські прикраси та реліквії; екземпляри мистецтва кування по металу, включаючи Тару Брошку, Адра Челіс, і Майола Белл Шрайн (всі датовані VIII століттям), Лісмор Крозіер і Крос Конг (обидва XII століття).

   
   
  Галерея має велику колекцію ірландського живопису, а також роботи італійських, голландських, іспанських та інших майстрів. Всього в галереї зберігається близько 14 тис. картин, а також фотографії, графіка, малюнки, скульптура та інші твори мистецтва.
   


  Іспанія

  Прадо (Мадрид)


  Один з найбільших і значущих музеїв європейського образотворчого мистецтва. Будівля музею є видатним зразком пізнього іспанського класицизму. У колекції музею зберігаються одні з найбільш повних зібрань Босха, Веласкеса, Гойї, Мурільо, Сурбарана і Ель Греко.
   
   
   
  Представлені роботи італійських примітивістів і живописців англійської, голландської та німецької шкіл, зібрання Тіссена-Борнеміси включають в себе імпресіоністів, експресіоністів, а також європейські та американські полотна другої половини XX століття.
   
   
   
  Художній музей з пінакотекою і бібліотекою в 40 000 томів, що становить разом з Прадо і Музеєм Тіссена-Борнеміси «Золотий трикутник мистецтв» Мадриду. Музей дає уявлення про розвиток мистецтва XX в. до наших днів. Національний музей віддає перевагу творчості іспанських і пов'язаних з Іспанією художніків. В ньому представлені роботи таких художників, як Сулоага, Нонель, Солана, Англад Камараса, Ітурріно; авангардистів 20 - 30-х рр.. Хуліо Гонсáлеса, Марії Бланшар, Пабло Гаргаля, Альберто Сáнчесa, Макса Ернста. Паризька школа представлена ​​роботами Бореса, Кассіо, Бенхаміна Паленсії, Віньеса і Васкеса Діаса. Сюрреалісти - роботами Далі, Міро, Тогореса, Тангі, Магрітта; абстрактні інформалісти - творами Чиріно, Каногара, Торнер, Рібері, Момпо, Саури, Віоли, Мільяреса, Лусіо Муньєса, Собеля, Герреро, Руеда, Пабло Серрано, Барнетта Ньюмена. В даний час музей виконує три основні функції: музей з постійною колекцією, зал тимчасових виставок і дослідницький відділ.
   
   
   
  У колекції музею знаходяться переважно твори мистецтва другої половини ХХ століття, а також роботи сучасних художників. Експозиція музею змінюється кожні три-чотири місяці.
   
   
   
   
   
  Один з найбільших музеїв, які розповідають про історію Північної та Південної Америки. Є національним і включає в себе колекції художнього, археологічного й етнографічного змісту з доколумбових часів до завоювань Америки. Постійна експозиція розділена на п'ять головних тематичних розділів: Знання про АмерикуРеальність Америки, ТовариствоРелігія, Комунікації. Тут можна побачити безліч статуеток і статуй пантеону самих різних богів, золоті прикраси ацтеків і майя, їх одяг, посуд, картини із зображенням індіанців і навіть мумію.
   
   
   
  В музеї проходять тематичні виставки, присвячені культурі та мистецтву різних країн, а також діють постійні експозиції. В основному вони присвячені мистецтву ХХ століття: основна частина колекцій складається з абстракцій, інсталяцій та робіт художників-авангардистів, а традиційних картин і скульптур у музеї менша частина.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Музей Пікассо (Барселона)
   
   
   
  Італія, Ватикан и Сан-Марино

  Ватиканські музеї
   
  Галерея Уффіци (Флоренція)
   
   
  Є одним з найбільших і значущих музеїв європейського образотворчого мистецтва. Зараз вона включає безліч шедеврів таких італійських майстрів, як Джотто, Сандро Боттічеллі, Леонардо да Вінчі, Рафаель, Джорджоне, Тіціан, Уччелло, фра Філіппо Ліппі, Чімабуе, П'єро делла Франческа і ін Тут також чимало зразків античного, французького, іспанського, німецького, голландського і фламандського мистецтва.
   
   
   
  Найстаріший публічний музей в світі, початок якому поклав папа Сікст IV в 1471 році, який передав в дар «народу Риму» зібрання античної бронзи, що розмістилося до того під стінами Латерана. Музеї розміщуються в палацах на спроектованої Мікеланджело Буонарроті площі Капітолія в Римі. Таким чином, був заснований перший в світі музей. Розміщені зібрання античної скульптури - римської, грецької, єгипетської, також виставлені давньоримські статуї, саркофаги і мозаїки, безліч давньоримських мармурових статуй, виконаних за втраченим грецьким моделям.


  Ліхтенштейн  Колекція музею включає твори сучасного мистецтва з різних країн і охоплює період з XIX століття до наших днів. Найважливішу частину експозиції складають скульптури та інсталяції, а також роботи в стилі Arte Povera. У 2006 році музей придбав колекцію кельнського галериста Рольфа Ріці (Rolf Ricke), що включає роботи Дональда Джадда, Річарда Серра, Річарда Артшвагера, Білла Боллінгера, Фабіана Маркаччо, Стівена Парріно, Девіда Ріда, Кейта Сонньера і Джесіки Стокхолдер.


  Польща  У сучасний музей входять Галерея живопису і скульптури, Музей прикладного мистецтва, Музей історії міста Познань, Музей музичних інструментів, Військовий музей Великої Польщі та Етнографічний музей. Крім цього, до системи Познанського музею відносяться Музей Адама Міцкевича в Сміелове і Замок в Голухове. Навпроти старої будівлі музею розташовується металева стела представника кінетичного мистецтва німецького художника Хейнца Мака.  Португалія
  В колекціях і зібраннях музею представлені етнографічні та археологічні знахідки в області кераміки, скульптури, мозаїки, виробництва скла. Особливо цікаві кельтські золоті та срібні прикраси, а також єгипетські старожитності. В музеї існує 2 постійні експозиції: експозиція Стародавнього Єгипту, яка включає в себе близько 500 експонатів, з них близько 300 - це постійна експозиція, експозиція «Скарби португальської археології»: значну частину експозиції становить колекція стародавніх ювелірних прикрас. Перші прикраси датуються ІІІ тис. до н.е.  Представлені також експонати Бронзового століття, Залізного століття і кільця та монети Романського періоду.


   

  Одне з найбільш значних художніх зібрань Португалії та Європи. Колекції Національного музею відображають розвиток португальського мистецтва до початку XIX ст. Сьогодні музей зберігає 2200 творів живопису за період з XIV століття по 1820 рік. Всі фонди умовно поділені на сім розділів: живопис, скульптура, малюнок і графіка, вироби із золота і срібла, кераміка, текстиль, меблі. Крім перерахованих колекцій, тут є колекції мистецтва Африки і Далекого Сходу - свідоцтва минулого колоніального панування. Відділ європейського живопису музею вражає своїми розмірами і кількістю представлених імен: Ієронім Босх, Ян Брейгель Молодший, Герард Давид, Альбрехт Дюрер, Лукас Кранах, П'єро делла Франческа, Ян Госсарт, Ганс Гольбейн Старший, Пітер де Хоох, Квентін Массейс, Ганс Мемлінг, Йоахім, Ян Провост, Рафаель, Хосе Рібера, Андреа дель Сарто, Давид Тенірс Молодший, Тінторетто, Антоніс ван Дейк, Дієго Веласкес, Франсиско де Сурбаран та ін.

  Національний музей сучасного мистецтва (Лісабон)  Прибалтійські держави
  Музей містить найбільш важливі музейні предмети і друковані матеріали, присвячені історії Литви. Також музей організовує археологічні розкопки на території країни. Музей складається з п'яти основних підрозділів: історії та новітньої історії, археології, етнографії, нумізматики та іконографії, що містять в цілому 800 000 предметів.
   
   
   
  Одне з найбільших зібрань литовського мистецтва. Музей включає: центральна будівля - литовське образотворче мистецтво ХХ ст., Народне мистецтво; Картинну галерею, - литовське і зарубіжне мистецтво до початку ХХ ст.; Музей театру і музики, - ескізи костюмів і декорацій, литовські народні та старовинні музичні інструменти та ін.; Палац художніх виставок. Філії музею: Музей бурштину в Паланзі і Картинна галерея в Клайпеді. У музеї зберігається понад 110 тис. експонатів. При музеї у Вільнюсі - реставраційно-художні майстерні.
  Один з найстаріших музеїв Риги. Зібрання музею становить понад 52000 експонатів, розділених на дві великі колекції: колекція латвійського мистецтва і колекція зарубіжного мистецтва. Колекція мистецтва Латвії - найбільша в світі і відображає історію розвитку живопису, графіки та скульптури в Латвії з середини вісімнадцятого століття до теперішнього часу. Організовано таким чином, що можна не тільки простежити розвиток мистецтва в країні в цілому, але і творчий шлях окремих авторів.  Румунія
  Тут знаходяться галереї, в яких зберігається до 600 000 предметів. Найбільш цінними експонатами вважаються свідоцтва епохи неоліту, зокрема, культур Хаманджія і Кукутень, а також дивовижні золоті предмети. Музей складається з наступних галерей: стародавня, середньовічна, сучасна історія, нумізматика і скарбниця.
  Найбільший музей образотворчого мистецтва в Румунії. Колекції музею містять румунське і зарубіжне мистецтво, всього близько 60 000 одиниць, у тому числі близько 3 тисяч предметів європейського мистецтва. В експозиції румунського мистецтва представлена ​​вся історія національного образотворчого мистецтва, починаючи від ікон і ранніх живописних робіт, в тому числі боярських портретів, і до мистецтва середини XX століття. Музей також має багаті зібрання декоративно-прикладного мистецтва, старовинних меблів, фаянсу, гобеленів, килимів.  Скандинавські країни  Найбільший в Швеції музей образотворчих мистецтв. У будівлі музею, розміщені близько 16 000 полотен і скульптур, приблизно 30 000 об'єктів художнього ремесла, а також графічна колекція світового значення. До складу Національного музею входять також колекції в замках Гріпсхольм, Дроттінгхольм, Стремсхольм, Русенберг, Ульріксдаль, а також музей порцеляни в Густавсберзі.
  Тут знаходяться експонати з часів кам'яного віку по 16 ст. (більш пізній період представлений в Нордичному музеї) - це величезна колекція експонатів 140-вікової історії Швеції. Визначною пам'яткою музею є так звана «Золота кімната» (Guldrummet), де виставлена ​​велика кількість ювелірних виробів із золота. Також в музеї є колекція експонатів, яка представляє період вікінгів.  В музеї знаходиться одна з найкращих в світі колекцій творів мистецтва 20 століття, - роботи Пікассо, Далі, Матісса, а також відомих шведських художників 20 століття. У музеї постійно проходять виставки робіт сучасних художників, скульпторів і дизайнерів.

  Один з найбільших музеїв в скандинавських країнах. Тут виставлені роботи як художників епохи Ренесанс, так і роботи сучасних майстрів. Музей присвячений норвезькому і зарубіжному образотворчому мистецтву ХІІІ-ХХ століть. Колекція відома зібраннями грецьких і російських ікон, найдавніші з яких датуються ХІІІ століттям, а також картинами голландських художників ХVII століття.

  Nationalmuseet - найбільше культурно-історичне зібрання країни. Тут можна побачити експонати від доісторичного періоду до єгипетських старожитностей, найбільшу в Скандинавії колекцію грецької кераміки, предмети етнографії та багато іншого. У віданні Nationalmuseet знаходяться також декілька музеїв по всій країні, в тому числі під відкритим небом, а туристи можуть покататися на кораблі вікінгів або відвідати середньовічний замок.  Музей містить колекції творів мистецтва, починаючи з XII-го століття. Вони включають роботи таких майстрів, як Мантенья, Тиціан, Тінторетто, Брейгеля, Рубенс, Халс і Рембрандт. Колекція сучасного мистецтва включає твори Пікассо, Брака, Леже, Матісса, Модільяні та Нольде. Представлені картини, скульптури, інсталяції та інші твори датських авторів.
  Відома своєю великою колекцією творів мистецтва Стародавнього Єгипту, країн Сходу, а також Греції та Італії. Ядро зібрання складають скульптури античного періоду. Значний відділ етрусків. Велика колекція скульптур, серед яких близько тридцяти робіт Родена. Представлена ​​французький живопис XIX століття (Дега, Ренуара, Сіслея, Сезанна, К. Моне; малюнки Шагала, Кандінського; літографії Пікассо; 36 полотен Гогена, який кілька років жив у Данії), колекція православних ікон, живопис і скульптура Данії Золотого століття.


  Словаччина  Мережа галерей в Словаччині, найбільший музей словацького мистецтва. В зібраня входять словацькі картини, скульптури, графіка, вироби декоративно-прикладного мистецтва.


  Фінляндія
   

  Найбільший в Європі музейний комплекс, який об'єднує Художній музей Атенеум, - експозиція живопису фінських майстрів;

  музей сучасного мистецтва Кіасма, - виставка сучасного мистецтва;

  художній музей Синебрюхова, - зібрання фарфору, срібла та меблів початку XVIII-го століття. Також у музеї є виставка живопису західноєвропейських майстрів;

    а також Центральний художній архів, - архів і бібліотека.

   
  Франція

  Лувр (Париж)

   
  Один з найбільших художніх музеїв світу. Його колекції покривають величезні географічні і часові простори: від західної Європи до Ірану через Грецію, Єгипет і Близький Схід; з античності до 1848 року. Найвідоміші експонати Лувра: звід законів Хаммурапі, Венера Мілоська, Ніка Самофракийская, Джоконда (Мона Ліза) та інші картини Леонардо да Вінчі, картини Рембрандта, Тиціана, Свобода на барикадах кисті Делакруа.
  Лувр - найбільш відвідуваний музей світу.


  "Джоконда" - каталог колекцій французьких музеїв  Музей образотворчих і прикладних мистецтв, одне з найбільших у світі зібрань французького живопису і скульптури періоду 1848-1914 р. Основу колекції становлять роботи імпресіоністів і постімпресіоністів. Колекція багата також творами декоративного мистецтва в стилі ар-нуво, фотографіями та предметами архітектури.
   


  Центр Помпіду присвячений вивченню, підтримки і пропаганді сучасного мистецтва та мистецтва ХХ століття. Включає музей сучасного мистецтва, де представлені абсолютно всі культурні напрямки, також музика і танець; велику безкоштовну бібліотеку, зали для проведення виставок і концертів, центр вивчення акустики і музики.  Музей Ренесансу (замок Экуан)


  Представлена ​​багата колекція предметів декоративного мистецтва епохи Відродження, - предмети інтер'єру, ювелірні вироби, скульптура, кераміка, зброя, емаль, розпис по шкірі, гобелени.
  Містить колекціії предметів східного мистецтва - Афганістану і Пакистану, Гімалаїв, Південно-Східної Азії, Центральної Азії, Китаю, Кореї, Індії, Японії.
  Чехія
  Національний музей ділиться на декілька колекцій. У будівлі на Вацлавській площі розташовані «Музей природознавства та історії» і Бібліотека (1,3 мільйона томів і 8000 рукописів). Колекції Етнографічного музею, Музею музичних інструментів, Музею ім. В. Напрстка та Музею фізкультури і спорту розміщуються в інших виставкових залах. На другому поверсі музею історичне відділення (особливу цінність мають матеріали археологічних розкопок, монети і медалі), а на третьому поверсі розташовано природно-наукове відділення.


  Швейцарія  Експозиція музею розташовується на двох поверхах. На першому поверсі представлені старі майстри XV-XIX ст.: Конрад Віц, Гольбейна, Мартін Шонгауер, Лукас Кранах Старший, Матіас Грюневальд, Пітер Пауль Рубенс і Рембрандт. Імпресіоністи XIX ст. представлені роботами Поля Сезанна, Поля Гогена і Вінсента ван Гога. Крім цього в музеї демонструються роботи німецьких і швейцарських художників XVIII і XIX ст. Другий поверх музею присвячений скульптурі і живопису ХХ ст. Музей славиться своєю колекцією кубістів - Пабло Пікассо, Жоржа Брака і Хуана Гріса. Експресіоністи представлені - Едвард Мунк, Франц Марк, Оскар Кокошка та Еміль Нольде. Поряд з ними в експозиції Художнього музею демонструються роботи, виконані в стилі конструктивізм, дадаїзм і сюрреалізм, представлені Пітом Мондріаном і Сальвадором Далі.  Знаходиться унікальні колекції Єгипетського, Грецького, Італійского, Етруського і Римського мистецтва. Це єдиний музей в Швейцарії, присвячений виключно стародавньому мистецтву і культурі Середземномор'я.
  Історичний музей (Сен-Галлен)


  Музеї Америки

  Аргентина

  Музеї Аргентини

  Головне управління музеїв Буенос-Айреса

  Національний музей образотворчих мистецтв (Буенос-Айрес)

  Музей латиноамериканського мистецтва (Буенос-Айрес)

  Національний музей декоративного мистецтва (Буэнос-Айрес)


  Музейна
  колекція невелика, проте в ній можна зустріти імена таких художників, як Ель Греко, Фрагонар, Юбер Робер, Коро, Мане, Соролья. Крім живописних робіт, в музеї представлено багато скульптур, гобеленів, старовинних меблів, виробів декоративно-прикладного мистецтва, в тому числі, прекрасний севрський фарфор.
  Один із залів на другому поверсі музею займає колекція російського мистецтва. У неї входить зiбрання європейської портретної мініатюри XVI-XIX століть, портрети членів царської сім'ї (Павла I, Катерини II, Олександра I, Миколи II), а також кілька робіт З. Серебрякової і К. Сомова.

  Музей народного мистецтва (Буенос-Айрес)

  Історичний музей президентського палацу (Буенос-Айрес)

  Музей сучасного мистецтва провінції Сальта (Сальта)

  Етнографічний музей університету Буенос-Айреса

Музей Патагонії (Сан-Карлос-де-Барилоче)


 
 
 
 


США


Художній музей (Філадельфія)Інститут мистецтв (Міннеаполіс)
Музей текстилю (Вашингтон)Музей Пополь-Вух (Гватемала)

Краєзнавчий музей (Санта Текла, респ.Сальвадор)
Музеї АзииХудожній музей Тель-Авіву (Тель-Авів, Ізраїль) 
 
 
Найбільший музей в Індії, що містить колекцію різноманітних археологічних знахідок, історичних артефактів та предметів мистецтва
 
Індійський музей (Калькутта)


У
музейному особняку зберігаються: єгипетська мумія, буддійська ступа з Бхарута, попіл Будди, колона Ашоки, чий символ з трьома левами став офіційною емблемою країни і присутній на гербі Індії. Крім того, в музеї зберігаються скам'янілості доісторичних тварин, унікальні старовинні речі, колекція творів мистецтва, прикрас, а також колекція метеоритів.
 
 
 
Тібетський музей і тібетологічний центр. Він має у своєму розпорядженні найбільшої за межами Тибету колекцією тібетських статуй, вівтарів, танка, масок та інших об'єктів тібетського мистецтва. Ряд проектів інституту присвячені «візуальній антропології», в тому числі - громадська історія 60 монастирів Сіккіма і оцифровка пов'язаних з нею документів, а також оцифровка та популяризація старих фотоархівів, пов'язаних з Сіккімою.
 У музеї зберігається понад 620 тисяч цінних експонатів, що охоплюють історію держави за більш ніж 5000-літній період. Окремі експонати мають відношення до доісторичних часів. Серед найбільш важливих експонатів музею варто відзначити наступні: жертовний триніжок Дін віком 3000 років (династія Шан), квадратний бронзовий посуд для вина, прикрашений зображеннями чотирьох овечих голів (династія Шан), позолочений бронзовий ярлик в формі тигра (династія Цинь), нефритовий похоронний костюм із золотою тасьмою віком 2000 років (династія Хань), велика колекція санкаев (династія Тан) і керамічних виробів (династія Сун).У музеї
зібрано близько 120 тис. експонатів. Найбільш цінними є колекції виробів з бронзи, кераміки, каліграфія, меблі, нефритові статуетки, старовинні монети, картини, печатки та скульптури. Постійно діють 11 галерей і 3 спеціальних виставкових залів. Шанхайський музей зберігає предмети національного значення, в тому числі один з трьох існуючих зразків «прозорих» бронзових дзеркал династії Хань.
Палац Топкапи був домом для всіх османських султанів до правління Абдулмецида I (1839-1860)


Художній музей Агунг Рай (о.Балі, Індонезія)
Японія


Музей айну (Сираои)Африканські музеї


Коптський музей (Каїр, Єгипет)
 
Історичний музей (Абомей, респ.Бенин) 
Національний музей (Блумфонтейн, ПАР)
 
Музей Наталь (Пітермарицбург, ПАР)

Музей золота Африки (Кейптаун, ПАР)Музеи Австралії і Океанії


Музей Вікторії (Мельбурн)Нова Зеландія і Океанія


 

Академія мистецтв (Гонолулу, Гаваї)

Музей Бишоп (Гонолулу, Гаваї)

 


Музеї країн СНГ


Фонди
Матенадарана налічують більше 17 тис. стародавніх рукописів і понад 100 тис. старовинних архівних документів. Поряд з 13 тис. вірменських рукописів тут зберігається понад 2000 рукописів російською, івритом, латини, арабською, сірійському, грецькою, японською, перською та іншими мовами. В Інституті зберігаються рукописи V-XVIII століть, а також унікальна колекція вірменських книг XVI-XVIII століть, твори стародавніх і середньовічних вірменських істориків, письменників, філософів, математиків, географів, лікарів, переклади праць давньогрецьких, сирійських, арабських і латинських вчених , в тому числі ряд творів, що не збереглися на мові оригіналу. У музеї Інституту експонуються численні зразки давньовірменської писемності та мініатюри.

Музей Сар'яна (Єреван)


Грузинський Національний музей (Тбілісі)

Центральний Державний музей Республіки Казахстан (Алмати)

Бухарський державний музей-заповідник (Бухара, Узбекистан)

Музей прикладного мистецтва Узбекистану (Ташкент)

Киргизький державний історичний музей (Бішкек)

Національний музей етнографії і природничої історії (Кишинів, Молдавія)

Одеський художній музей (Одеса, Україна)

Одеський державний археологічний музей (Одеса, Україна)

Одеський музей західного і східного мистецтва (Одеса, Україна)

Дніпропетровський історичний музей (Дніпропетровськ, Україна)

Національний заповідник "Херсонес Таврійський" (Севастополь)

Музей сучасного мистецтва (Київ, Україна)


У музеї можна побачити колекції стародавньої української ікони, класиків вітчизняного малярства початку ХХ століття; розгорнуто представлене вітчизняне мистецтво доби реалізму і соцреалізму ІІ половини ХХ століття та твори митців андеґраунду 1960–1970-х років. Паралельно діють два виставкові простори для тимчасових експозицій (увесь І-й поверх та мала виставкова зала ІІІ-го поверху). Нині це єдиний у нашій країні музей, де зберігаються твори багатьох представників різних мистецьких шкіл і напрямів усіх регіонів України від 1930-х років ХХ століття до сьогодення. Колекція нараховує понад чотири з половиною тисячі творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-ужиткового мистецтва. У колекції зберігаються твори понад 500 авторів.

Музей Ханенків (Київ, Україна)

Росія

Центр сучасної культури «Гараж» (Москва)

Comments