Бібліотеки

WorldCat є найбільшою в світі мережею  бібліотечного змісту і послуг. Бібліотеки WorldCat  орієнтовані на надання доступу до їх ресурсів в Інтернеті, де більшість людей починають свій пошук інформації.

Світова цифрова бібліотека (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.

Europeana є єдиною точкою доступу до мільйонів книг, картин, фільмів, музейних предметів та архівних записів, що були оцифровані по всій Європі. Це авторитетне джерело інформації, що надходить від європейських культурних і наукових установ. 
Відкрита бібліотека проект некомерційної організації Internet Archive у співпраці з Open Content Alliance, зібрал понад 20 мільйонів записів з різних великих каталогів. Головна мета проекту – створити таку бібліотеку, де в одному місці будуть збиратись метадані (бібліографічні описи) та повнотекстові документи. Біля мільйона е-книжок у вільному доступі. 
Запити необхідно робити латинською абеткою.Шукайте інформацію в новітньому індексі книг на всіх мовах світу. У вашому розпорядженні мільйони відмінних видань, з якими можна ознайомитися або прочитати їх абсолютно безкоштовно.

 
Британська бібліотекаОдна з найбільших бібліотек світу (кількість одиниць зберігання перевищує 150 млн).
Головний електронний каталог бібліотеки
Гелерея онлайн з 30 000 вільних зображень
Вільна цифрова бібліотека


Ґалліка (фр. Gallica) — онлайн-бібліотека Національної бібліотеки Франції. Усі матеріали бібліотеки перебувають у вільному доступі. Бібліотека містить такі види документів: книги, журнали, газети, фото, карикатури, плакати, карти,рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри. Більшість документів бібліотеки — французькою мовою, багато документів англійською, іспанською і португальською.
10 лютого 2010 року документ Scènes de la vie de Bohème Анрі Мюрже (1913) став мільйонним докуменом Ґалліки. 1 вересня 2012 року Ґалліка пропонувала читачам бл. 1 858 000 документів. Для великої частини фондів Ґалліки після проведення OCR обробки можна проводити пошук по всьому тексту документів.

Проект Гутенберг — найстаріша електронна бібліотека (вільні твори переважно німецькою, англійською)
Біля 40.000 одиниць в колекції.
Культурний спадок Індії

 
 .

Internet Archi
v підтримує також Million Book Project
 ЕБ"Культура України"  
Психологічна бібліотека від Київського Фонду сприяння розвитку психічної культури 


  "Читанка" - це дитяча публічна онлайн-бібліотека.

Comments