Інформаційні ресурси відкритого доступу

Відкриті освітні ресурси
 – це навчальні або наукові ресурси, які є вільно доступними, відкритими для користувачів. До відкритих освітніх ресурсів відносять електронні підручники, навчальні відео-, аудіоматеріали, презентації, тести, тренажери, а також інші електронні навчальні засоби. Відкриті освітні ресурси розміщені у спеціалізованих репозитаріях. Користувачі відкритих освітніх ресурсів представлені різними цільовим групами: учні, студенти, вчителі, викладачі. Крім використання відкритих освітніх ресурсів у навчальному процесі вони можуть бути цікавими для тих, хто здобуває освіту неформально.
Однією з особливостей таких ресурсів на відміну від безкоштовних ресурсів є їх відкритість, яка полягає у використанні ліцензії, що дозволяє їх вільне використання, переробку інтелектуальної власності третіми особами. Найпоширенішою ліцензією, яка застосовується до відкритих освітніх ресурсів, є ліцензія Creative Commons


Проекти і послуги Відкритих Освітніх Ресурсів

Сім'я проектів фонду Вікімедіа це, окрім вже добре відомої Вікіпедії, багата база мультимедій, тобто Wikimedia Commons. Це ймовірно, найбільша колекція фотографій, графіки, діаграм, відео та музики, які всі без винятку наявні на умовах вільної ліцензії. На даний час вона містить понад 6 мільйонів файлів. Серед інших споріднених проектів Фонду варто познайомитися із ВікіЦитатамиВікіСловником та ВікіДжерелами. У глобальному контексті вчителі можуть користуватися численними базами даних з відкритим доступом.

Однак на рівні школи можна вирізнити дві особливі ініціативи. Першою є портал Connexions, який розбудовується ще з 1999 року. Тут міститься близько 10 тисяч модулів, зібраних приблизно у 500 колекціях. Модулі це «маленька порція знань» поєднувані в колекції, які є альтернативою традиційним підручниками. Матеріали ж направлені до всіх вікових груп. Curricki являє собою набір більше 44 тисяч навчально-методичних матеріалів для шкіл. Вони містять плани занять, навчальні плани, повні курси у текстовому вигляді, аудіо та відео.



Цей сайт OER фонду був створений, щоб допомогти викладачам, студентам та тим, хто навчається на протязі всього життя знайти Відкриті освітні ресурси, що вже розміщені десь в Інтернеті. OER Commons не є пошуковою системою (як Google), і це не список посилань. Цей сайт являє собою структуровану базу даних посилань на якісні ресурси знайдені на інших сайтах. OER Commons надає єдину точку доступу, через яку педагоги, студенти та всі учні можуть шукати, переглядати, оцінювати та обговорювати більше 30000 високоякісних ООР.



OpenCourseWareConsortium є світовим співтовариством, що поєднує сотні вищих навчальних закладів і пов'язаних з ними організацій, які прихильні просуванню OpenCourseWare і її вплив на глобальну освіту.  



http://www.librarianchick.com/mediawiki/index.php?title=Main_Page

Щоденник
Щоденник - 
всеукраїнська шкільна освітня мережа. Інструмент, що робить процес управління освітою більш оперативним і зручним, надає різноманітні функції для школярів, учителів і батьків - розклад уроків, електронний журнал, електронний щоденник, домашні завдання, шкільний сайт, оголошення, бібліотека, медіатека, словники та перекладач, особиста сторінка, особистий календар, повідомлення, файли, групи та події, мережі.



Класна
 Оцiнка. Освітній портал інформаційна система для шкіл, дитячих садків та інших організацій.
 Бібліотека, статті, дистанційні курси, конкурси, конференції, форум.
Навчальні заклади й установи освіти можуть використовувати в своїй роботі як всі сервіси, які об'єднуються в рамках сайту, що створюється за допомогою Конструктора, так і окремі модулі Порталу «Класна Оцінка», які необхідні навчальному закладу в його діяльності. В останньому випадку, для зручності користувачів, в існуючий сайт навчального закладу, що підключений, вбудовується система авторизації Освітнього порталу «Класна Оцінка».

Обсяг інформації стрімко збільшується. Як вдало реагувати на виклики часу, як впоратися з конвергенцією ЗМІ, вибирати інформацію і використати переваги оперативності, інтерактивності та індивідуалізації? Відповіді на всі ці питання і не тільки Ви можете знайти на elekcii від проекту МАМ. Мета акції – підготовка молоді до творчого використання можливостей засобів масової інформації. Спрямована для молоді у віці 13-19 років – як для учнів старших класів, так і представників різних формальних (напр. товариств) та неформальних груп.

Мета платформи - полегшити збір та обмін інформацією, сприяти розробці і поширенню ідей та проектів серед заінтересованих сторін з допомогою суспільно-орієнтованих онлайн засобів.


Ці колекції зберігаються на веб-сайтах, які можуть бути доступні будь-якому користувачеві Мережі, без введення пароля. 
Ви посилання з КНСО MediaHub для зовнішнього веб-сайту для перегляду або завантаження ресурсу.Ліцензування кожної колекції відрізняється, тому  див. умови використання для кожної колекції . Переглянути список цих колекцій