Відомі фізики світу

Ернест Резерфорд

(1871 - 1937)

Ернест Резерфорд вважається видатним фізиком-експериментатором ХХ століття. Він поклав початок дослідженням у області ядерної фізики, адже відкриття Резерфордом атомних ядер являється основою всіх сучасних теорій будови атома. Його дослідження знайшли свій вихід у атомній зброї, атомній енергетиці та медицині. Його праці відомі на весь світ.

 

Альберт Ейнштейн

(1879-1955)

Видатний вчений-теоретик. Дослідив і вивів ряд основоположних фізичних законів. Склав і теоретично обґрунтував ряд законів що були покладені в основу квантової теорії і теорії броунівського руху. Заснував теорію відносності, у її основі лежать нові закони рухі, що відрізняються від класичних законів механіки. Вивів формулу взаємозв’язку маси і енергії ( E=mc 2 ) .

 

Фермі Енріко

(1901-1954)

Зробив важливі відкриття у фізиці та хімії. Вперше на практиці здійснив ланцюгову ядерну реакцію. За його безпосередньої участі створений перший атомний реактор. Працював у галузі експериментальної та теоретичної нейтронної фізики.

 

Петро Леонідович Капіца

(1894 –1984 )

Видатний радянський вчений-фізик та громадський діяч. Відомий своїми дослідженнями у галузі атомного ядра та фізики низьких температур. Нобелівська премія 1978 року за фундаментальні винаходи та відкриття у області фізики низьких температур.

 

Лев Давидович Ландау

(1908 – 1968 )

Видатний радянський вчений. Працював над релятивістською квантовою механікою, вважався авторитетом у даній області фізики. Роботи вченого охоплюють майже всі сторони теоретичної фізики. Нобелівська премія 1962 року за основоположну теорію конденсування матерії, особливо рідкого гелію.

Фільм про Лауреата Нобелівської премії з фізики (1965) Річарда Фейнмана (для синхронного показу титрів російською мовою натисніть "СС"):

YouTube Video

                          Ернест Резерфорд

                         Альберт Ейнштейн

                                Фермі Енріко

                      Петро Леонідович Капіца
Лев Давидович Ландау

Альберт Ейнштейн

опубліковано 14 бер. 2019 р., 04:10 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 14 бер. 2019 р., 04:11 ]

140 років від дня народження

Альберт Ейнштейн (1879–1955)

Основним напрямом його досліджень були проблеми молекулярної фізики та термодинаміки, квантової властивості світла. Застосував ідеї про кванти для пояснення явища фотоефекту. Відкрив загальну теорію відносності.

Автор численних наукових праць. Був членом багатьох академій і наукових товариств, зокрема іноземним членом АН СРСР.

Цікаві факти про Енштейна (за статтею сайту cikavo.net):

1. Чи знаєте ви, що будучи в школі, Ейнштейн був самою непересічною особистістю? Він не вчився на «відмінно», не схоплював швидко матеріал, загалом, не робив нічого такого, що могло б видавати його здібності. Більше того, перебуваючи в колі своїх однолітків, він замикався в собі і був мовчазним. За що, власне, його і не полюбили....

2. Чи знаєте ви, що у Ейнштейна в арсеналі робочих засобів, були лише ручка, папір, чорнило і трубка для куріння? Ні про яку лабораторію, ні якими колбами з хімічними рідинами він не володів. Казав, що лише те, що у нього є потрібно для того, щоб думати. Решта ж, за словами Альберта, йому заважало. ...

3. Усі знайомі з лазером і його роботою на собі. Однак, мало хто знає, що цей прилад працює на основі фотоелектричного ефекту, створеним Ейнштейном. До речі кажучи, за це він був нагороджений Нобелівською премією... 

2. Чи знаєте ви, що будучи в школі, Ейнштейн був самою непересічною особистістю? Він не вчився на «відмінно», не схоплював швидко матеріал, загалом, не робив нічого такого, що могло б видавати його здібності. Більше того, перебуваючи в колі своїх однолітків, він замикався в собі і був мовчазним. За що, власне, його і не полюбили....

Цікаві факти

Видання позначені «*» знаходяться у фондах Державної бібліотеки України для юнацтва (електронний каталог).

 *Альберт Эйнштейн // 100 великих кумиров ХХ века / И. А. Мусский. – Москва, 2007. – С. 28–34.

 *Дереш Л. Любко Дереш про М. Гоголя, М. Твена, Н. Теслу, А. Ейнштейна, С. Кінга / Л. Дереш. – Київ : Грані-Т, 2007. – 72 с. – (Життя видатних дітей).

 *Ейнштейн Альберт (1879–1955) // Вони змінили світ / уклад. І. Ю. Левашова. – Донецьк, 2011. – С. 358–361.

 *Кисіль К. На дверях пишуть дати народження дітей і весіль: У Берні два роки жив Альберт Ейнштейн із дружиною / К. Кисіль, О. Снігур // Країна. – 2015. – № 12. – С.40–43.

 *Новеллі Л. Айнштайн та машини часу / Л. Новеллі ; пер. з італ. О. Кругликової.Київ, 2005. – 112 с. – (Спалах думки).

 *Парадоксальный гений // Шкільна бібліотека. – 2009. – № 2. – С. 24–27.

Про Альберта Ейнштейна.

 *Потерянко Ю. Альберт Ейнштейн / Ю. Потерянко. – Київ : ІРІО, 2017. – 104 с.: іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

 *Сміт Д. Думати, як Альберт Ейнштейн / Д. Сміт. – Київ : КМ БУКС, 2018. – 208 с.

 *Степановський Ю. Айнштайн: теорія відносності і теорія світлових квантів / Ю. Степановський // Світогляд. – 2006. – №. 1. – С. 4–15.

 *Эйнштейн Альберт (1879–1955), немецкий физик-теоретик / Кто есть кто в мире / гл. ред. Г. П. Шалаева. – Москва, 2004. – С. 1628–1630.

1-1 of 1