«…ми пов’язуємо з хімічною наукою подальший прогрес у пізнанні світу, що нас оточує»
М. М. Семенов
Давно минули ті часи, коли людина використовувала для своїх потреб лише те, що давала природа. Нині тільки невелика частина природних мінеральних, рослинних і тваринних речовин безпосередньо використовується людством. Більшість продуктів і матеріалів, необхідних у повсякденному житті, виготовляється штучно.
Будівельні матеріали – цемент, цегла, скло – виробляються з природних силікатів. Для одержання стабільних врожаїв зерна, овочів та фруктів використовують мінеральні та органічні добрива, хімічні засоби захисту рослин (гербіциди, фунгіциди, пестициди тощо). Транспорт, верстатобудування, радіоелектроніку, обчислювальну техніку неможливо уявити собі без використання чорних, кольорових металів та їх сплавів, різноманітних керамічних матеріалів. Лікування багатьох раніше невиліковних хвороб стало можливим лише завдяки синтетичним лікарським препаратам.
Тому найважливішими завданнями хімії на сучасному етапі її розвитку є: дослідження будови речовин; розробка методів одержання речовин з наперед заданими властивостями; інтенсифікація промислових виробництв та створення мало- та безвідходних і енергозберігаючих технологій з мінімальним екологічним тиском на довкілля.