Хімія

«…ми пов’язуємо з хімічною наукою подальший прогрес у пізнанні світу, що нас оточує»
М. М. Семенов 
Хімія вивчає речовини, їх перетворення, явища, що супроводжують ці перетворення, і закони, яким вони підпорядковуються.

Давно минули ті часи, коли людина використовувала для своїх потреб лише те, що давала природа. Нині тільки невелика частина природних мінеральних, рослинних і тваринних речовин безпосередньо використовується людством. Більшість продуктів і матеріалів, необхідних у повсякденному житті, виготовляється штучно.

Будівельні матеріали – цемент, цегла, скло – виробляються з природних силікатів. Для одержання стабільних врожаїв зерна, овочів та фруктів використовують мінеральні та органічні добрива, хімічні засоби захисту рослин (гербіциди, фунгіциди, пестициди тощо). Транспорт, верстатобудування, радіоелектроніку, обчислювальну техніку неможливо уявити собі без використання чорних, кольорових металів та їх сплавів, різноманітних керамічних матеріалів. Лікування багатьох раніше невиліковних хвороб стало можливим лише завдяки синтетичним лікарським препаратам.

Тому найважливішими завданнями хімії на сучасному етапі її розвитку є: дослідження будови речовин; розробка методів одержання речовин з наперед заданими властивостями; інтенсифікація промислових виробництв та створення мало- та безвідходних і енергозберігаючих технологій з мінімальним екологічним тиском на довкілля.

http://www.nenc.gov.ua/index.php?id.-2/

Сайт Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України. Це позашкільна установа, що проводить навчально-виховну та методичну роботу з учнівською молоддю. НЕНЦ об’єднує всі еколого-натуралістичні центри України. У структурі НЕНЦ – відділи екології та охорони природи, хімії, біології, зоології, сільського господарства тощо.

Мова сайту українська.

 http://www.alhimik.ru

Сайт «Алхімік» – твій помічник. На ньому можна отримати корисні поради та консультації, відповіді на запитання, повідомлення про «свіжі» хімічні новини, про світ дистанційної освіти, методичні знахідки. Історія хімії, біографії великих вчених-хіміків. Описи ефектних дослідів.

Мова сайту російська.ChemWorld.com.ua Основний напрям: хімія палива та вуглецевих матеріалів, хімія фулеренів та нанотрубок, хімія періодичних елементів.

 http://himiya.s46.pp.ua сайт для учнів

http://rcr.ioc.ac.ru

На сайті представлено англійський переклад щомісячного журналу «Успехи химии», де можна ознайомитися з рефератами усіх статей з 1993 р.

 

http://himiya.in.ua/ Корисна інформація, цікаві факти, відеоколекції, різні за тематикою та складністю задачі, історії з життя хіміків – все те, що допоможе вам зануритись в дивовижний світ хімії.

 

http://merlin.com.ua/chem/

Новини хімії, класика хімії, хімія і закон, хімія і здоров’я; статті, фрагменти книг, ілюстрації.

Мова сайту російська.