Болдырев А.А. Нейрональные рецепторы в клетках иммунной системы // Природа. - №7. - С. 3 - 8.
У статті описано структуру клітин імунної і нервової систем та механізми їх "спілкування", подано інформацію про такі поняття, як: "апоптоз", "некроз", "профілерація клітин", "метаболізм" тощо. Стаття розширить знання у галузі молекулярної біології.
Гнатик Е. Можно ли создать новый вид человека? // Наука и религия. - 2005. - № 6. - С. 2-5.
Чи потрібно поліпшувати, "гармонізувати" людину й рід людський? Чи має людина право на клонування подібної собі істоти?
Новітні технології пропонують людству великі блага, які, безумовно, не можна ігнорувати. Але чим може скінчитися втручання людини у те, що створено природою?
Відповіді на ці запитання ти отримаєш з матеріалів даної статті, де автор розглядає усі "за" і "проти" клонування.
Гнатик Е. Экогенетика // Наука и религия. - 2005. - № 3. - С. 2-4.
Публікація висвітлює становлення антропогенетики - нової біологічної дисципліни, яка розробляє завдання, що посилюють дію чинників соціального розвитку на генетичний стан людства. Знайомить з екогенетикою (екологічною генетикою), яка вивчає генетичні реакції організму людини на чинники навколишнього середовища, а також порушує питання охорони природи від втручання людини.
Гор Альберт. Земля у рівновазі. Екологія і людський дух. - К.: Інтелсфе-ра, 2001. - 393 с.
Дане видання є українським перекладом відомої книги колишнього віце-президента США Альберта Гора, присвяченої найболючішим питанням співіснування людини і природи.
Гордеева А.В., Лабас Ю.А. Одноклеточные альтруисты // Природа. - 2005. - № 6. - С. 41 - 49.
Альтруїзм - це жертвування собою заради інших, притаманне людям і вищим тваринам, а також окремим клітинам та органам. Але подібну жертву приносять і одноклітинні організми. Вони здійснюють самогубство заради бла-га сусідів. Які ж механізми та значення цього процесу? Як клітини "навчилися" гинути "за командою" та що це за команда? Саме ці питання вісвітлює дана стаття.
Грузин Ю.В. Грани биоэтики // Країна знань. - 2004. - № 6. - С. 36-38.
Публікація вісвітлює питання, пов'язані з біоетикою - однією із галузей біології, коло інтересів якої дуже широке. Але науковці ще не зробили остаточ-них висновків щодо цієї галузі і не можуть дати відповідь на запитання "Що та-ке біоетика - наука, дисціпліна чи філософія?"
Задерей Н. З історії біотехнології // Біологія і хімія в шк. - 2005.- № 5.- С.49-52.
У статті розкрито зміст поняття "біотехнологія". Описано передумови виникнення біотехнології , основні етапи її розвитку, а також перспективи розвитку біотехнології як науки.
Мельников Л. Код жизни // Свет. Природа и человек. - 2004. - № 6. - С. 42-44.
Автор статті намагається розкрити таємницю походження людини та її місію в цьому світі. Наводить приклади досліджень вірусів, бактерій, рослин і тварин, що допомагають розробляти ліки та тести на схильність до деяких найбільш небезпечних захворювань людини.
Михайлик І.В. Біохімія - хімія життя // Країна знань.- 2002. - № 5 - 6. - С. 30 - 32.
Стаття розповідає про вплив на життя людини наук, які виникли на перетині різних, зовсім несхожих дисциплін. Висвітлює бурхливий розвиток фізико-хімічної біології, яка вивчає живі істоти, використовуючи методи і підходи точних наук, а також перспективи, що обіцяє людству біохімія.
Носов А.М. Культура клеток высших растений: от теории к практике // Биология в шк.- 2004.- № 5.- С. 4-8.
У статті йдеться про унікальну експериментальну біологічну систему - популяцію соматичних клітин. Описано основні властивості такої популяції, ступені її гетерогенності на різних рівнях організації, а також регенерацію цілої рослини.
Остапченко Л.І., Балан П.Г. Біологія - наука XXI століття. Нові напря-мки розвитку // Країна знань. - 2004. - № 6. - С. 32-35.
Тема публікації - розширення перспективних напрямів біологічних досліджень і серед них генетичної інженерії - галузі молекулярної біології, яка є основною в розробці методів перебудови спадкового матеріалу живих організмів.
Палладіна Т.О. Солона планета. Рослини в солоному довкіллі. // Країна знань. - 2004. - № 10. - С. 10-13.
Автор стверджує: ми живемо на "солоній" планеті, бо більша її частина вкрита водами Світового океану і майже третина суходолу засолена. На жаль, в Україні засоленню ґрунтів досі не приділяється належної уваги з боку владних структур і науковців, тому останнім часом посилення солестійкості ґрунтів стало головним напрямом роботи фахівців цієї галузі.
Є всі підстави вважати, що завдяки зусиллям науковців проблему рослинництва на засолених ґрунтах буде вирішено, і наша "солона" планета стане дійсно зеленою.
Парнікоза І.Ю. Генетично модифіковані організми: надія людства чи страшна помилка? // Країна знань. - 2005. - № 1. - С. 34 -36.
У статті описано технології одержання генетично модифікованих організмів - штучного змінювання послідовності молекул ДНК, використання яких відкриває для людства широкі перспективи.
Силантьев А.Н., Водолажская М.Г. Некоторые аспекты биометеороло-гии // Биология в школе. - 2005. - № 3. - С.14-18.
У статті йдеться про метеочутливість - універсальну біологічну властивість, що притаманна кожній соматопсихічній функції - від найпростішої, вродженої до складної, набутої протягом усього життя.
Токарева Н.А. Стволовые клетки: в погоне за химерами // Экология и жизнь. - 2005. - № 1 (42). - С.67-74.
У статті описано сучасні етапи розвитку біологічних наук, можливості "відновити" свій організм за допомогою стовбурових клітин. Наведено результати досліджень щодо використання стовбурових клітин для омолодження організму людини та лікування хронічних хвороб.