Визнання

Премії та відзнаки  у галузях знаньУкраїнський громадський комітет підтримки Нобелівського руху

Список премій відомих як Нобелівська в цих галузях
Матеріал з Вікіпедії, вільної енциклопедії
Це неповний список призів, відомий як "Нобелівська премія" даної галузі . Кілька областях людського культурного і наукового розвитку не включені в Нобелівських премій , тому що вони не були частиною Альфреда Нобеля волі »с. Багато самостійні призи з тих пір називають "Нобелівською премією X", незважаючи на це, будучи збентежені Нобелівського фонду . [ 1 ]
Архітектура
Прітцкерівської премії [ 2 ] [ 3 ]

Інформатика
Премія Тюрінга [ 4 ]
Економіка
Нобелівської премії в галузі економічних наук
Інженерія
Гордон премії [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]
Russ премію [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]
Чарльз Старк Дрейпер премія [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ]
Премія Чарльза Старка Дрейпера
Премія Чарльза Старка Дрейпера (англ. Charles Stark Draper Prize) - 
одна з премій, що присуджуються Національною інженерною академією (США) (англ. National Academy of Engineering). 
Присуджується за значні інженерні досягнення, що малють сильний вплив на суспільство, 
а також призвели до поліпшення якості життя і / або полегшили доступ до інформації.
 Премія названа на честь американського вченого та інженера Чарльза Старка Дрейпера (англ.), 
іноді званого «батьком інерціальній навігації».
Премія становить 500 000 US $ .

Охорона навколишнього середовища, сталого розвитку та прав людини
Право премію засобів до існування [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ]
Інформаційні технології та обчислювальна техніка
W. Wallace McDowell премії [ 17 ] [ 18 ]
Математика

Премії Абеля
Абелівська премія з математики, названа так на честь норвезького математика Нільса Генріка Абеля, заснована урядом Норвегії в 2002 році, і,
починаючи з 2003 року, щорічно присуджується видатним математикам сучасності. Грошовий розмір премії можна порівняти з розміром Нобелівської премії і,
в доларовому еквіваленті, становить трохи менше мільйона доларів США.
Метою засновників цієї премії було не тільки заохочення математиків зі світовим ім'ям, але й широка реклама та популяризація сучасної математики, особливо, серед молоді


Медаль Філдса (англ. Fields Medal) — нагорода, яка надається двом, трьом або чотирьом математикам кожні чотири роки на Міжнародному конгресі Міжнародного математичного союзу.
Ця медаль вважається найпрестижнішою відзнакою в математиці і надається молодим математикам, яким менше за сорок років, за значний вклад у науку.
Сума нагороди складала 15 000 доларів США. Засновником премії був канадський математик Джон Чарлз Філдс.

Музика
Ернста фон Сіменса Music Prize [ 25 ] [ 26 ]
Премія Polar Music [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ]
Мистецтво, гуманітарні науки, соціальні науки, право і теологія
Премія Хольберга [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]Премія Людвіга Хольберга була заснована норвезьким урядом у 2003 році слідом за Абелівською премією. Названа на честь видатного норвезького-данського письменника і науковця Людвіга Хольберга. Це спільний проект уряду іБергенського університету. Мета премії полягає в заохоченні видатних гуманітаріїв сучасності.

Рішення про присудження премії приймає комітет з чотирьох науковців, серед яких три норвежці й один датчанин. Сума премії становить 4,5 млн норвезьких крон. Її першими лауреатами стали Юлія Крістева (2004) і Юрген Габермас(2005)

АнтивизнанняІґнобелівська (шнобелівська) премія (англ. Ig Nobel Prize) — пародія на престижну міжнародну нагороду — нобелівську премію. Назва премії походить від англійського слова ignoble, тобто негідний. Українською її також іноді називають «Антинобелівська премія» або «Шнобелівська премія». Десять Іґнобелівських премій вручаються на початку жовтня, тобто в той час, коли називаються лауреати справжньої Нобелівської премії, — за досягнення, які «спочатку викликають сміх, а потім роздуми» (first make people laugh, and then make them think). Премія заснована Марком Абрахамсом і гумористичним журналом «Аннали неймовірних досліджень» («Annals of Improbable Research»).

Щорічна церемонія присудження Нобелівських премій за визначні досягнення в науці змушує сотні не дуже талановитих вчених болісно гризти нігті від усвідомлення своєї неоціненності. Тому спеціально для них існує своя, «заохочувальна», Іґнобелівська премія. Вперше вона була присуджена в жовтні 1991 року. За традицією, церемонія відбувається рівно за тиждень до вручення Нобелівської премії.

Кожен лауреат спочатку дуже сильно насмішив оточуючих, потім же примусив їх замислитися. Скажімо, Роберт Файд отримав Іґнобелівську премію з математики у 1993 р., математично довівши, що М. С. Горбачов — це справжнійАнтихрист із вірогідністю 1 до 710 609 175 188 282 000. Лен Фішер 1999 року дістав премію з фізики за дослідження на 700 сторінках «Як правильно мочити печиво». Пітер Барсс у 2001-му став іґнобелівським лауреатом з медицини за «Дослідження характеру травм, завданих падаючими кокосовими горіхами». Кіс Молікер прославився у галузі біології у 2003 році, вивчаючи «Гомосексуальну некрофілію у диких гусей». Не можна забути і групу панів з Канади,Шотландії, Данії та Швеції, які, витративши кілька тисяч доларів, переконливо довели, що морські оселедці спілкуються між собою з допомогою пукання (ІП з біології за 2004 рік).

Премія Дарвіна (англ. Darwin Awards) — віртуальна щорічна премія, названа на честь одного з авторів теорії еволюції Чарльза Дарвіна. Премія присуджується особам, котрі найбезглуздішим чином загинули або втратили здатність мати дітей, і, таким чином, позбулися можливості внести свій вклад у генофонд людства, допомігши врятувати його від виродження. Обов'язковою умовою отримання премії є повна відсутність прямих нащадків (однак з правила є винятки).

Нагорода може бути вручена за «виключення неповноцінних генів з генофонду людства» і в ряді випадків може присуджуватися живим людям, що втратили репродуктивну здатність в результаті безглуздого нещасного випадку, що виник через їх власну дурість.

Нагороджуються ті, хто знищив себе найбільш незвичним і безглуздим чином. Ця нагорода майже завжди присуджується посмертно і переважно до появи нащадків.

Загалом вітаються усі, хто зумів знайти оригінально ідіотські способи для самознищення, допомогаючи цим самим усунути небажані слабкості генофонду. Цілеспрямованість і самопожертва кандидатів викликає повагу. Отримати Премію Дарвіна — велика честь.

Претендент на Премію Чарльза Дарвіна повинен відповідати наступним вимогам:
Відсутність нащадків.
Достовірність.
Оперативність.
Зрілість.
Оригінальність.
Самостійність.
Блискучість

http://www.volfoto.inf.ua/pagesi/istomist/statti/2011rik/dm111013/t111017/nobel/nobel.htmПідсторінки (1): МАН
Comments